2014 m. lapkričio 20 d., ketvirtadienis

Labai labai snobo filmas


Radau super gerulį intelektualų filmą. Hesės knygą "Stepių vilkas" skaičiau sunkiai, nesiskaitė nors tu ką, paprastai knygą perskaitau per dieną ar dvi, o čia skaičiau skaičiau - vis prieidavau prie tos scenos kur nueina su "merga" į barą, ar ten toliau kur prasideda "magiškasis teatras".


Grožinė dalis susiskaitė, o va kur prasidėjo metaforynas ir vizijos - nebesiskaitė anei kaip. Praeidavo pusmetis ir vėl skaitydavau nuo pradžių, vėl iki tos pačios vietos.


Taip dar po kelių mėnesių ir vėl iki tos pačios vietos - vėliau, kažkaip jau gerokai užkniso nebaigti skaityti per metus tos knygos - tai prisiverčiau paskaityti iki galo.

Mūsų laikais ši knyga buvo įtraukta į privalomų perskaityti mokykloje knygų sąrašą.


Filmą suradau prieš metus, tačiau nepatiko įgarsinimas nusprendžiau atidėti žiūrėjimą vėliau, dabar užmačiau, kad yra geresnės kokybės DVD9 formatu - tai pradėjau žiūrėti. Kas keisčiausia, kad filme gerokai viskas sujaukta, scenų eiliškumas kažkaip ne tas - ir pradeda lygtai nuo "magiškojo teatro", keisčiausia, kad aš filmą žiūrėti pradėjau - vėl kaip tą knygą skaitant, jau du kartus nuo pradžių žiuriu iki tos scenos, kur pagrindinis veikėjas su "merga" bare. Tiesa pasistumėjau jau iki tos vietos kur šokti mokinasi. :)



Степной Волк / Steppenwolf (Фред Хайнс / Fred Haines)
[1974, США-Швейцария-Англия-Франция-Италия, Психологическая драма, DVD9



https://www.youtube.com/watch?v=wbyP2rRJ1t0


http://www.imdb.com/title/tt0072206/?ref_=fn_al_tt_1

Hermanas Hesė
Stepių vilkas


Haris Haleris – pagrindinis Hermano Hesės romano „Stepių vilkas” veikėjas, vadinantis save „stepių vilku”. Stepės – tai atsiskyrėlių vieta, kur tokios sudėtingos asmenybės kaip jis yra ištremiamos – visuomenės ir paties savęs. Haleris savo noru nutraukė domėjimąsi trumpalaikiais dalykais, kuriais besimėgaudami vidutiniai žmonės patiria malonumą. Jo nuomone, šie žmonės nesugeba įsigilinti į amžinybę, nes jie nebuvo apdovanoti „auksinio pėdsako“ pojūčiu.

Taigi Halerio pasinėrimas į seksą, narkotikus ir džiazo muziką yra tarsi pasinėrimas į kasdieninį miesčionio pasaulį – tam, kad dar labiau realizuotų save. Patirdamas kūniškuosius malonumus, jis patiria savirealizacijos jausmą ir išplečia savųjų „aš“ suvokimą. Bet šios kūniškosios patirtys yra tik dalis Halerio savirealizacijos proceso. Kelionėje po geismų pasaulį jį lydi (panašiai kaip Vergilijus lydi Dantę Pragare) Hermina – Halerio moteriškasis „aš“. Ji yra viena iš daugybės kitų jo „aš“– Haleris turi knaisiotis juose tam, kad pasiektų pusiausvyrą ir galbūt netgi nemirtingumą – lyg Mocartas.

Stepių vilkas yra tikrasis genijus. Jo realybės ir gyvenimo suvokimas – neeilinis. Tačiau priedas prie šios nepakartojamos dovanos – nuolatinės asmenybės kančios, dažnai besibaigiančios neapykanta sau. Iš kitos pusės, Stepių vilkas jaučiasi viršesnis už kitus žmones – jie jam atrodo tuščiagalviai, miesčioniški. Atrodo, kad būtent dėl to jis turėtų mėgautis savo išskirtinumu. Juk jis turi ne vien tik sugebėjimą pasiekti nemirtingumą, bet ir yra apdovanotas kūrybiškumo dovana bei talentais. Tačiau būtent dėl to Stepių vilkas jaučia pasišlykštėjimą XX-ojo amžiaus meno sterilumu ir nedarnumu.


“Nors mūsų Stepių Vilkas jautėsi ir gyveno čia tarsi vilkas, čia tarsi žmogus, kaip ir visi mišrūs padarai, tačiau kai jis būdavo vilkas, jame nuolat budėdavo žmogus, stebėdamas, spręsdamas ir smerkdamas – o tuo metu, kai jis būdavo žmogus, lygiai taip pat elgėsi vilkas….ir tuomet kiekvienas žmogiškas poelgis, žiūrint vilko akimis pasidarydavo baisiai komiškas ir nepatogus, kvailas ir tuščias.”


Kai kas teigia, kad šis Hermano Hesės kūrinys yra apie padalintą žmogiškąją prigimtį, dalinai vilkišką. Aš nesutinku su tuo – žmogus niekada nėra paprasčiausiai vien tik vilkas ir žmogus, net jei jis yra Stepių vilkas. Hesė tai akcentuoja daugybę kartų šiame romane. Žmogus iš tikrųjų yra padalintas į daugybę „aš“ ir Haleris tai supranta. Antra, norint suprasti vilkiškąją Halerio pusę, būtina prisiminti, kad vilkas nėra žmogaus priešingybė. Vilkas iš tikrųjų simbolizuoja Halerio laukinę pusę, trokštančią nutraukti visus žmogiškuosius ryšius ir asmenybę, kuri faktiškai niekina žmogiškąjį pasaulį. Vilkas yra laukinis, išdidus, laisvas ir galbūt šiek tiek asocialus. Individualistas – jis verčiau bus ištremtas nei priimtas visuomenės. Iš kitos pusės, žmogiškoji Halerio pusė tai menininkas, inteligentas ir genijus. Tačiau Haleris puikiai žino, kad tarp šių dviejų polių egzistuoja šimtai ar net tūkstančiai kitų, skirtingų „aš“.


Haleris žino, kad dauguma žmonių galiausiai nemėgs ar net vengs Stepių vilko dėl savo vidutinybės. Jie negalės suprasti, kaip asmenybė, taip garbinanti meną, grožį ir nežemiškumą, gali tuo pat metu turėti tokią bjaurią, laukinę ir žeminančią pusę. Tai yra svarbiausia romano „Stepių vilkas” problema: Haleris negali susitaikyti su tuo, kad jis turi tokią sudėtingą prigimtį.


Šiandien, perskaitę „Stepių vilką“ galėtume teigti, kad Hesė, matyt, buvo šiek tiek šizofreniškas, bet visgi labiau tikėtina, kad jis buvo labai jautri asmenybė, sugebanti jausti labai giliai. Ir aišku, kad dėl to jis kentėjo, jautė tokias sielos kančias, kurias galėtų pajusti ir suprasti tik vienišas Stepių vilkas.

2014 m. lapkričio 10 d., pirmadienis

Užrodysiu kelis rusiškus vertybinius filmus

Užrodysiu kelis rusiškus vertybinius filmus

Rekomenduoju šiuos:

Vyresnioji sesuo - Старшая сестра (1966)

Vyresnioji sesuo - Старшая сестра (Георгий Натансон) [1966 г., Мелодрама]
9/10

Сироты Лида и Надя давно живут на попечении своего дяди, взявшего их на воспитание из детского дома. Дядя искренне мечтает о счастливой жизни для племянниц, и девушки, часто наперекор собственным судьбам, следуют его совету. Так старшая сестра — Надя — отказывается от своей мечты и делает всё, чтобы младшая стала актрисой, но спустя годы всё же сама приходит в театр…

Žiogelis patiko. Gyvenimiškas:
Кузнечик (Борис Григорьев) [1978, драма]
10/10

Окончив школу, Лена Кузнецова приехала в Москву и без особых трудностей поступила в пединститут. Став студенткой филфака, она четко сформулировала ближайшую цель — любой ценой достичь материального благополучия и сделать карьеру. Выйдя замуж за старшего научного сотрудника, Лена сразу же получила квартиру, машину и поклонников. А первая ее измена принесла желаемый результат — развод и единоличное владение имуществом…

Чучело (Ролан Быков) [1983, социальная драма]
10/10

В обычную школу в обычном провинциальном городке приходит новенькая, Лена Бессольцева. Она поселяется у деда, Николая Николаевича, бывшего военного, коллекционера картин, которого здесь недолюбливают: слишком замкнутую жизнь ведет, на всём экономит, а для чего, почему - окружающим непонятно. Непонятное же всегда подозрительно. Естественно, и на внучку сразу же падает тень. Тем более, что в классе все роли уже распределены: есть лидеры, есть красавицы, есть отличники, есть придурки. И когда один из "достойнейших" совершает подлость, свалить вину за нее проще всего на новенькую, а затем - проучить, напугать, подчинить. Ей дадут прозвище "чучело"...

Будь счастлива, Юлия! (Якоб Бургиу) [1983 г., Мелодрама]
10/10

Медсестра Юлия и ее муж Раду живут счастливо, единственное, чего им не хватает - это детей. Юлия поселила в доме свою новую сотрудницу Веру, которая переживала разрыв с любимым человеком. Казалось, ничто не может помешать семейному счастью, но, как на грех, Раду околдован красотой Веры. Сможет ли Юлия простить мужу измену, ведь Вера носит под сердцем ребенка Раду?..

59 tokius filmus užmačiau ir visus nusprendžiau pažiūrėti.

Kiti gyvenimiški vertybiniai filmai:

1959 - Сверстницы (Василий Ордынский) [1959 г., Мелодрама]

Три подруги окончили школу. Таня (Лидия Федосеева) поступила в медицинский институт, Киру приняли на актерский факультет театрального училища. Только Светлана (Людмила Крылова) осталась не у дел. Вскоре у неё умер отец. Райком комсомола устроил её на часовой завод.

1972 - Здравствуй и прощай (Виталий Мельников) [1972, Лирическая комедия]

Муж, оставив ее с тремя детьми, уехал "искать смысл жизни" в город. Но новый участковый милиционер - добрый и сердечный человек - изменил прежнее представление героини о счастье...

1976 - Сладкая женщина (Владимир Фетин) [1976, мелодрама]

История простой женщины Анны Доброхотовой. Выросшая в деревне, она навсегда сохранила простонародный говорок, легкость в общении с людьми, определенную наивность и неутолимую жажду быть счастливой - иметь множество замечательных, дорогостоящих вещей. Ведь "сладкой женщине" казалось, что только они способны подарить ей счастье…

1976 - Дневной поезд (Инесса Селезнева) [1976, мелодрама]

В Москве и Ленинграде живут старые подруги и мечтают о том, чтобы их дети поженились. Но детям уже за сорок, их трудности очевидны и вполне понятны. Прекрасные работы Маргариты Тереховой и Валентина Гафта остаются в памяти зрителей уже больше двадцати лет. Несмотря на то, что с момента выхода фильма прошло так много лет, не устарели ни диалоги, ни сюжет. Одиночество продолжает быть главной проблемой обитателей больших городов.

1977 - Перед экзаменом (Вячеслав Криштофович) [1977, Мелодрама]

Телефильм по рассказу Виктории Токаревой "Инструктор по плаванию" .
Поругавшись с мамой и подругой героиня бредет по улице и незнакомка отдает ей даром билет в театр. На спектакле рядом с героиней сидит тот (Иван), с кем не пошла на спектакль незнакомка. Юная Таня Гусакова на распутье: родители настаивают, чтобы она поступала в педагогический институт. Но когда тебе 18, кажется, что весь мир у твоих ног. Поэтому, в ночь перед экзаменом девушка принимает важное решение...

1978 - Дети как дети (Аян Шахмалиева) [1978 г., Мелодрама]

Игорь Владимирович и Вера разошлись несколько лет назад. У него новая семья: жена Таня и приемный сын Дима. А у Веры осталась дочь Оля. Однажды дети познакомились и подружились…

1978 - Баламут (Владимир Роговой) [1978, комедия]

Петр Горохов приехал из деревни Дядьково в Москву поступать в институт и влюбился в красавицу из Нью-Йорка. Экзамены он сдавал трудно, но всегда выручали случай и мистика. А поступив в институт, отстаивал свои принципы до упора, за что и прозван был баламутом...

1978 - Молодая жена (Леонид Менакер) [1978 г., Мелодрама]

Маня и Володя полюбили друг друга еще в седьмом классе сельской школы, когда парень ушел в армию, девушка ждала его. А Володя вернулся и… привез на свадьбу сестры новую подружку. От нанесенной обиды Маня - назло всему свету и самой себе - согласилась выйти замуж за Алексея, вдовца средних лет, имеющего маленькую дочь. Работящий и хозяйственный мужчина, казалось, мог бы стать для своей жены «каменной стеной», но трудно оказалось Мане в доме мужа, который пытался отгородить ее от жизни, от людей. И Маня, наперекор его воле, уехала в город - сдавать вступительные экзамены в заочный техникум…

1979 - Впервые замужем (1979)

Это история одинокой женщины, рассказанная замечательным писателем П.Нилиным и поставленная тонким исследователем человеческих душ режиссером И.Хейфицем, о праве на личное счастье, о борьбе за него, когда уже все кажется невозможным, когда годы приучили тебя не жить для себя, когда глаза взрослой дочери преследуют непониманием и только надежда живет в душе, не давая забыть главное предназначение: ты - женщина.

1979 - Осенний марафон (Георгий Данелия) [1979 г., Трагикомедия]

У талантливого педагога и переводчика Бузыкина нерешительный характер. Он не может оставить жену и уйти к любимой женщине, не может отказать эксплуатирующей его талант сокурснице, терпит посещения доморощенного философа-алкаша, а когда, наконец, решается на смелый шаг — терпит фиаско, так как по природе мягок и податлив, как воск.…

1979 - С любимыми не расставайтесь (Павел Арсенов) [1979, мелодрама, драма]

Картина о молодых супругах, чувства которых стали очевидны для них после пройденных испытаний ревностью, разлукой и страданиями. Вскоре после развода, Катя попадает в больницу. Тихую, непохожую на прежнюю себя, с потухшими глазами, навещает её Митя. Не осталось в прежней Кате ни гордости, ни стремления к независимости, а только любовь - единственная, всепоглощающая, только желание вновь соединить свою жизнь с любимым человеком…

1979 - Станционный смотритель (Сергей Соловьев) [1972]

По одноименной повести А.С. Пушкина.

1979 - День свадьбы придется уточнить (Степан Пучинян) [1979]

Потомственный металлург и передовик производства Сергей встречается со вздорной девушкой Анной во время дежурства в народной дружине. Аня замужем, но он влюбляется в нее и приводит в домой к родителям, которые не одобряют его выбор. В раньше благополучной семье начинаются конфликты...

1981 - На чужом празднике (Владимир Лаптев) [1981 г., Мелодрама, Драма]

Мать девятиклассницы Нади выходит замуж и уезжает с мужем, оставив девочку одну. Поступок матери вызывает в душе дочери жгучую обиду. Во время каникул, вместо того, чтобы ехать к родителям, девушка уезжает на юг. Мать и отчим разыскивают Надю на курорте и пытаются уговорить переехать жить к ним, но не так просто убедить ее в том, что она им нужна.

1983 - Будь счастлива, Юлия! (Якоб Бургиу) [1983]

Медсестра Юлия и ее муж Раду живут счастливо, единственное, чего им не хватает - это детей. Юлия поселила в доме свою новую сотрудницу Веру, которая переживала разрыв с любимым человеком. Казалось, ничто не может помешать семейному счастью, но, как на грех, Раду околдован красотой Веры. Сможет ли Юлия простить мужу измену, ведь Вера носит под сердцем ребенка Раду?..

1985 - Самая обаятельная и привлекательная (Геральд Бежанов) [1985, комедия, мелодрама]

У инженера Нади Клюевой максимум общественной, но минимум личной жизни. Все меняется, когда она случайно встречает в автобусе свою старую знакомую, школьную одноклассницу Сусанну, ныне работающую социологом на заводе бытовых кондиционеров. Сусанна решает наладить личную жизнь своей подруги, используя научный метод.

1983 - Чучело (Ролан Быков) [1983, социальная драма]

В обычную школу в обычном провинциальном городке приходит новенькая, Лена Бессольцева. Она поселяется у деда, Николая Николаевича, бывшего военного, коллекционера картин, которого здесь недолюбливают: слишком замкнутую жизнь ведет, на всём экономит, а для чего, почему - окружающим непонятно. Непонятное же всегда подозрительно. Естественно, и на внучку сразу же падает тень. Тем более, что в классе все роли уже распределены: есть лидеры, есть красавицы, есть отличники, есть придурки. И когда один из "достойнейших" совершает подлость, свалить вину за нее проще всего на новенькую, а затем - проучить, напугать, подчинить. Ей дадут прозвище "чучело"...

1976 - Дни Турбиных (Владимир Басов) [1976 г., Драма]

Экранизация пьесы Михаила Булгакова. Конец 1919-го года, разгар Гражданской войны. На Украине ещё хозяйничают немцы и гетман, а вокруг Киева рыщут петлюровцы. Но уже приближается к украинской столице Красная Армия. В центре внимания - семья полковника Белой гвардии Алексея Турбина. Для Турбиных, как и для всего русского офицерства и генералитета, с установлением советской власти наступает время раздумий и решений, время выбора стороны, за которую придётся воевать.

1987 - Соблазн (Вячеслав Сорокин) [1987 г., социальная драма]

Фильм посвящен памяти режиссера Динары Асановой. Старшекласснице Жене Родимцевой трудно устоять перед соблазном и искушением оказаться в элите класса. Ей, как многим ее одноклассникам, хочется ездить на машине, быть в центре внимания, но приходится дорого платить за поруганную любовь, за необходимость выдавать себя за другую и за то, что предала мать...

1961 - А если это любовь (Юлий Райзман) [1961, социальная мелодрама]

Десятиклассники Ксения и Борис однажды осознают, что их связывает нечто большее, чем просто дружба. Но первое робкое чувство, не оставшееся тайной для окружающих, сталкивается с насмешками одноклассников, ханжеством и грубым вмешательством взрослых - в первую очередь, педагогов. Сумеют ли юные герои сохранить свою любовь?..

1984 - Жестокий романс (Эльдар Рязанов) [1984, драма]

Безжалостен и жесток мир, в котором правят деньги, где все продается и покупается, в том числе совесть, красота, любовь.

1966 - Начальник Чукотки (Виталий Мельников) [1966 г., комедия, драма, приключения, история]

1922 год. Комиссара Глазкова посылают на Чукотку устанавливать советскую власть. По пути в Уйгунан Глазков умирает, и к месту назначения добирается только молодой писарь Алеша, который волей случая становится начальником Чукотки.

1982 - Нас венчали не в церкви (Борис Токарев) [1982, Мелодрама]

Дочь священника, желая вырваться из гнетущей обстановки, выходит фиктивно замуж за революционера-народника и поэта. Молодежная коммуна организовывает их свадьбу и переезд в город. Однако став мужем и женой, молодые по-настоящему полюбили друг друга. Когда его осуждают и отправляют на каторгу, она добровольно следует за ним...

1978 - Шла собака по роялю (Владимир Грамматиков) [1978 г., Комедия]

Таня Канарейкина живет в Берсеневке и ничего «романтического» не наблюдает в деревенской жизни. А вокруг летают космонавты, меняются министры, начинаются и заканчиваются чемпионаты мира. Но все это только в телевизоре. Отвернулась Танька от экрана и стала судьбу свою складывать: вначале с летчиком Комаровым с аэродрома соседних Верхних Ямок, не подозревающем о ее существовании, затем — с Мишкой, что живет напротив и без нее знает, что на ней женится. А, между тем, десятилетняя сестрица, наблюдая кривизну Танькиной судьбы, сочиняет частушки...

1982 - Мы жили по соседству (Николай Лырчиков) [1982 г., Мелодрама]       
Apie vaikiną kuris įsimylėjo klasiokę, bei jo tėvą kuris įsimylėjo kaimynę

Счастливые дни первой любви восьмиклассников потускнели, когда они убедились в том, что Надина мама и недавно овдовевший Сережин папа любят друг друга и, похоже, скоро быть свадьбе. Проверяя прочность их любви, подростки очень скоро забыли про собственные чувства и не заметили, как дружба перешла в заговор, который привел их к вражде...

1981 - Всё наоборот (Виталий Фетисов, Владимир Грамматиков) [1981, Комедия]   
Apie vaikiną kuris įsimylėjo klasiokę ir kartu gyventi su ja norėjo

Десятиклассники Андрей и Наташа, гуляя по городу, решили пожениться. Но мамы и папы воспротивились их неожиданному решению и отказали им в материальной поддержке. Попытки начать жизнь самостоятельно сразу же привели к взаимным ссорам и обидам. Не доводя дело до драки, герои безболезненно расстались...

1975 - Что с тобой происходит (Владимир Саруханов) [1975 г., Детский, семейный]   
Apie moksleivį kuris įsimylėjo moksleivę ir norėjo pasilikti mokytis antrais metais

Шестиклассник Митя Громов хочет остаться на второй год, потому что ему нравится Нина, которая по всей видимости не перейдет с ним в следующий класс. Еще он пытается спасти старую лошадь, которую ведут на бойню, но действует при этом незаконно. А потом, помогая однокласснику Ване в учебе, похищает его из дома...

1974 - Осень (Андрей Смирнов) [1974, мелодрама]
Apie atostogaujantį vyrą su moterimi

Фильм поставлен по литературному сценарию Андрея Смирнова "Рябина - ягода нежная".
Герои мелодрамы приезжают на несколько отпускных дней в далекую деревушку, представляясь мужем и женой. На самом деле, он пока женат на другой, да и она имеет опыт неудачного брака. И эти, и другие причины до поры мешают - особенно ему - принять, быть может, самое главное в жизни решение…

1975 - Сто дней после детства (Сергей Соловьев) [1975 г., Киноповесть]       
Pionierių stovykla ir jaunimo meilės trikampis

"Нам хотелось дать неясное ощущение счастья, гармонии, ожидания чего-то и - вечности. Так, эпиграфом появился букет на окне вначале. Ведь эти ощущения нам знакомы с детства. ...фильм о духовном мужании, о нравственном воспитании. Но не ищите здесь абсолютных негодяев или идеально положительных личностей. ...Ребята с начала жизни накапливают знание о мире и эмоциональный опыт. В отрочестве складывается психологическая и нравственная структура, осознание себя и других, себя среди других. Первая оценка и первый самоанализ: 'что я есть?'."
Сергей Соловьев.

Премии и награды:
Приз "Серебряный медведь" на кинофестивале в Западном Берлине.
Премия Ленинского комсомола.
Государственная премия СССР.

1980 - Вам и не снилось... (Илья Фрэз) [1980, мелодрама]
Atsikrausto į naują butą šeima su dukra, moteris mylėjo kaimyną. Kaimyno sunus įsimyli, kito kaimyno dukrą...

Школьники Роман и Катя тянутся друг к другу со всей безоглядностью первой любви. Мать Кати очень счастлива во втором браке и в озарении этого счастья хорошо понимает дочь. Роман находит поддержку у отца, давно и безответно любящего Катину маму. Но рядом ходят люди, ничего не знающие о любви…

1927 - Девушка с коробкой (Борис Барнет) [1927, драма]
Moteris gyvena su seneliu. Laisvalaikiu siuva kepures ir parduoda jas parduotuvėje. Joje godi žydų šeima. Vėliau moteris priglaudžia benamį. Susituokia.

Ох, уж этот квартирный вопрос! Героиня фильма, Наташа, живет в Подмосковье, мастерит женские шляпки и регулярно отвозит их в магазин мадам Ирэн. Однажды Наташа знакомится с деревенским парнем Ильей, который приехал в Москву учиться. Проникнувшись сочувствием к молодому человеку, она решается на хитрость: фиктивно зарегистрировав брак, прописывает Илью в комнате, которая принадлежит ей тоже только фиктивно. Хозяйкой всей квартиры является мадам Ирэн...

1975 - Что с тобой происходит (Владимир Саруханов) [1975 г., Детский, семейный]

Шестиклассник Митя Громов хочет остаться на второй год, потому что ему нравится Нина, которая по всей видимости не перейдет с ним в следующий класс. Еще он пытается спасти старую лошадь, которую ведут на бойню, но действует при этом незаконно. А потом, помогая однокласснику Ване в учебе, похищает его из дома...

1974 - Не болит голова у дятла (Динара Асанова) [1974, мелодрама]

История о семикласснике Севке Мухине по кличке Муха, не блистающем успехами в школе, но страстно мечтающем стать ударником, целыми днями барабанящем по Бог весть как и из какого мусора собранной ударной установке, вслушивающегося в стук дятла и находящего музыку в скрипе железных ворот, влюблённого в соседку по парте красавицу Иру. Поэтичная, добрая, лиричная — и в то же время тревожная — картина.

1970 - О любви (Михаил Богин) [1970, мелодрама]

Фильм - размышление о любви. Героиня картины, умная, привлекательная женщина, работает скульптором в Эрмитаже, занимаясь реставрацией в Царскосельском дворце. Вокруг неё много приятных и симпатичных людей. Они ходят на работу, встречаются, здороваются, пьют молоко во время обеда, ходят гулять, ведут разговоры о том, что дворец будет отреставрирован, а их имена никто и знать не будет. Вокруг все любят друг друга, а она всё ждёт любви, ждёт настоящего чувства, отказываясь от случайных встреч и возможного замужества...

1978 - Познавая белый свет (Кира Муратова) [1978 г., Киноповесть]

По мотивам сценария Г. Бакланова "О чем шумят березы".

Банальный треугольник, обозначенный в фильме между штукатуром Любой и двумя шоферами Михаилом и Николаем благодаря особой форме киноязыка превращает обычную любовную историю в страстную поэму о любви. Не теряя время на изуродованной строительством дороге, Люба заучивает наизусть ранее заготовленный текст к предстоящему комсомольско-свадебному застолью. Отсюда Любу увезет на грузовике Михаил. По дороге она забудет вызубренный текст и будет счастлива.

1982 - Вокзал для двоих (Эльдар Рязанов) [1982, мелодрама, комедия]

Город Заступинск, где-то между Москвой и Алма-Атой, ближе к Воронежу. Вокзальная буфетчица Вера и пианист Платон Рябинин из Москвы познакомились при весьма непривлекательных обстоятельствах. В результате Вера потеряла жениха с дынями, но нашла любимого, который вскоре должен отбыть в отдаленные места, чтобы нести наказание за несовершенное преступление…

60 rusiškų senų filmų apie meilę

2014 m. rugsėjo 16 d., antradienis

Liudvikas Jakimavičius "GAISRININKŲ LEGENDOS"


Pirmojo gaisrininko priežodis
Kas ten dega raudonai?

Antrojo gaisrininko atsakymas į pirmojo gaisrininko priežodį
Tengi dega trys namai.

Pirmoji visų gaisrininkų patarlė
Jeigu kyla gaisras, reikia jį gesinti.

Antrasis pirmojo gaisrininko priežodis
Gaisras gaisrui nelygu.

Visi gaisrininkai į antrąjį pirmojo gaisrininko priežodį atsako tarptautiniu gaisrininkų himnu
Vai tai tai tai,
vai tai tai!
Kas ten dega,
ar matai?
Galgi dega,
gal ir ne,
dega namas
tra lia lia.

Sudainavę himną gaisrininkai keliasi nuo savo gultų ir eina prie gaisrinės
mašinos, kalbėdami gaisrininkų patarlėm.
Ko skubėti kaip į gaisrą, jei tik vienas namas dega.

Antrojo gaisrininko atsakymas
Jei tik vienas, tai gerai.

Pirmasis gaisrininkas išvynioja gaisrinės žarną ir atsuka čiaupą.

Pirmojo gaisrininko pastebėjimas
Rodos, ji visai tuščia.

Antrojo gaisrininko įžvalga
Gali būti net ir taip.

Trečiojo gaisrininko šūksnis
Jeigu taip, tai reiškia taip.

Pirmojo gaisrininko abejonė
Gal reikėtų gaut vandens?

Antrojo gaisrininko abejonė
Gal ir reikia, nežinau.

Trečiojo gaisrininko prisiminimas
Aš žinau, kur tvenkiniai.

Ketvirtojo gaisrininko klausimas
Ar žuvauji ten dažnai?

Trečiojo gaisrininko atsakymas
Ne, žuvauju ten retai,
nes draustinis ten yra.

Ketvirtojo gaisrininko primygtinis klausimas
Betgi gaudai, šelmi, ten?

Trečiojo gaisrininko išsisukinėjimas
Ne, gink dieve, niekados,
tiktai naktį kai tamsu.

Antrojo gaisrininko klausimas
Kas ten kimba taip vėlai?

Trečiasis gaisrininkas garsiai atsako
Kartais kimba ešeriai
kartais karpiai ir vėžiai.

Pirmojo gaisrininko pasiūlymas
T ai gal reikia ten važiuot.

Antrojo gaisrininko apibendrinimas su abejone
Gal reikėtų mums vandens?

Trečiojo gaisrininko apibendrinimas be abejonės
Apie tai čia ir šneka.

Pirmojo gaisrininko raginimas
Tai važiuojam gal tikrai.
Ar toli tie tvenkiniai?

Trečiojo gaisrininko atsakymas
Tvenkiniai šitie toli.

Ketvirtojo gaisrininko teiginys
Betgi karpių ten yra,
ešerių irgi vėžių.

Pirmojo gaisrininko pastebėjimas
Jei vėžių tenai yra,
tai vanduo labai švarus.

Ketvirtojo gaisrininko iniciatyva
Gal važiuojame dabar?

Trečiojo gaisrininko iniciatyva
Gal važiuojame, tikrai.

Antrojo gaisrininko klausimas
Ar važiuosime dabar?

Pirmojo gaisrininko iniciatyva
Taigi reikalas skubus.

Antrojo gaisrininko pasiūlymas
Jeigu reikalas skubus,
gal sireną reik įjungt.

Trečiojo gaisrininko perspėjimas
Išbaidysi tik žuvis,
karpiai mėgsta būt ramiai.

Antrojo gaisrininko patarlė
Kas teisybė, tai tiesa,
reik važiuoti kuo tyliau.

Gaisrininkai važiuodami prie tvenkinių tyliai dainuoja gaisrininkų liaudies himną
Vai tai tai tai,
vai tai tai!
kas ten dega,
ar matai?
Galgi dega,
gal ir ne,
dega namas
tra lia lia.

Trečiasis gaisrininkas samprotauja
Jau už kalno netoli.

Antrasis gaisrininkas abejoja
Betgi kalno nematyt.

Trečiojo gaisrininko paaiškinimas
Kalnas dar nuo čia toli,
va nuo kalno tai arti.

Antrojo gaisrininko prisipažinimas
A, dabar tai supratau.

Pirmojo gaisrininko aforizmas
Pasakyta neblogai,
supratai tai supratai,
taigi vai tai,
vai tai tai.

Ketvirtojo gaisrininko pastebėjimas
Aš jau kalną pamačiau.

Trečiojo gaisrininko pagyrimas
Neblogas akis turi,
nenešioji akinių?

Ketvirtojo gaisrininko prisipažinimas
Rodos, pernai sudaužiau.

Antrojo gaisrininko nuostaba
Tvenkinių aš nematau.

Trečiojo gaisrininko nuostaba su pastebėjimu
Tvenkinių tikrai nėra.

Pirmasis gaisrininkas pabudęs išsižioja
Gal netyčia kas nuleido?
Ė, žiūrėkite tenai –
dar vandens šiek tiek yra.

Antrojo gaisrininko svarstymas
Pusė bako gal ir bus.

Pirmojo gaisrininko abejonė
Visos pusės gal ir ne,
betgi trečdalis tai gal.

Trečiojo gaisrininko komanda
Ė, tyliau, gal nematai?
Knibžda karpiai ir vėžiai.
Siurblį čion greičiau paduok,
mes susiurbsim juos vidun.

Pirmasis gaisrininkas nuoširdžiai įsako
Siurblį kišk duobėn giliau,
mėgsta slėptis jie dumble.

Antrojo gaisrininko tylus perspėjimas
Tiktai siurblio neužkimšk,
rankom reiks tada surinkt.

Linksmas trečiojo gaisrininko šūksnis
Neužkimšiu, nebijok.
O, žiūrėk, koksai riebus,
nei tai karpis, nei žmogus.

Antrojo gaisrininko pastebėjimas
Čia greičiau yra žmogus,
tik į karpį panašus.

Trečiojo gaisrininko piktas klausimas
Ką darai čionai, žmogau?

Nuolankus žmogaus atsakymas
Nardau, ką, gal nematai?
Aš inspektorius gamtos,
ieškau duobėje naftos.

Pirmasis gaisrininkas susimąsto
Ė, nafta netinka mums,
tinka mums geriau vanduo.

Žmogaus prisipažinimas su nusivylimu
Aš naftos dar neradau,
reiktų man panert giliau.

Trečiasis gaisrininkas toliau kvočia žmogų
Ar matei duobėj žuvų?

Žmogus bjaurėdamasis mėgina nusišypsoti
Jų tiek daug, kad net šlykštu.

Pirmojo gaisrininko piktdžiugiškas šūksnis
Mes padėsim tau mielai,
pažiūrėk, kaip sušalai.
Jei duobėj yra vanduo,
mes išsiurbsime jį tuoj.

Antrojo gaisrininko taiklus papildymas
Su žuvim ir su vėžiais
bei didžiausiais ešeriais

Pirmasis gaisrininkas uždainuoja gaisrininkų liaudies himną
Taigi taip tai,
taigi taip.
Dega namas,
ar matai?
Nei tai dega,
nei tai ne,
dega namas
tra lia lia.

PABAIGOS PRADŽIA

1988 m.

2014 m. rugpjūčio 14 d., ketvirtadienis

Pasaka apie meilę


Seniai, labai seniai buvo sala, kurioje gyveno visi žmonių jausmai Džiaugsmas, Liūdesys, Pažinimas.. ir taip, kaip ir kiti jausmai, greta gyveno ir Meilė.

Vieną gražią dieną Jausmams buvo pranešta, kad jų sala netrukus paskęs.

Taigi, visi susiruošė savo laivus ir apleido salą. Tik Meilė laukė iki paskutinės akimirkos,

Salai skęstant, Meilė prašėsi pagalbos.

Ir praplaukė Turtingumas savo prabangiu laivu pro Meilę.

Ši paklausė: “Turtingume, ar gali mane pasiimti su savimi?”

“Ne, aš negaliu. Savo laive aš turiu daug aukso ir sidabro. Čia tau nėra vietos.”

Toliau klausė Meilė Išdidumo, kuris plaukė įspūdingu laivu pro šalį: “Išdidume, aš tavęs prašau, gal galėtumei mane pasiimti su savimi?”

“Meile, aš tavęs pasiimti negaliu”, atsakė Išdidumas, “čia viskas taip tobula. Tu galėtum mano laivą apgadinti.”

Dabar Meilė kreipėsi į Liūdesį, kuris kaip tik keliavo pro šalį. “Liūdesį, prašau tavęs, paimk mane su savimi”.

“O Meile”, atsakė Liūdesys, aš esu toks liūdnas, kad turiu likti vienas.”

Keliavo ir Džiaugsmas pro Meilę, bet jis buvo toks patenkintas, jis net negirdėjo, kai Meilė jo šaukėsi.

Staiga tarė balsas: “Ateik Meile, aš pasiimsiu tave su savimi”. Tai buvo Amžius, kuris taip kalbėjo.

Meilė buvo tokia dėkinga ir laiminga, kad ji pamiršo Amžiaus paklausti, kuo jis vardu.

Kai jie pasiekė krantą, Amžius nukeliavo tolyn.

Meile suprato, kad ji jam liko labai skolinga, todėl klausė Pažinimo: “Pažinime, gal gali pasakyti, kas man padėjo?”

“Tai buvo Laikas”, atsakė Pažinimas.

“Laikas?”, paklausė Meilė, “Kodėl Laikas man padėjo?”

Ir Pažinimas atsakė: “Tiktai Laikas supranta, kokia svarbi yra Meilė gyvenime.”

2014 m. liepos 3 d., ketvirtadienis

Pasaka apie katiną ant pakūtos

Paveiksliukas: back to hunting by pagone

Pasaka apie katiną ant pakūtos

Bu­va ki­tą kar­tą ka­ti­nas se­nas, la­bai se­nas. Jis vie­ną kar­tą daug puo­dy­nių iš­vars­te, pie­ną iš­la­ke, gas­pa­di­nei daug iš­ka­dų pri­dir­ba, ne­be­ži­na, ką da­ryt, – iš­bė­ga ant pa­kū­tos. Bėg bėg, su­si­ti­ka zui­kį.
– Ka­tin pa­tin, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Bėg bėg, su­si­ti­ka la­pę.
– Zui­ki rui­ki, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Vėl bėg, su­si­tin­ka stir­ną.
– La­pe ka­pe, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Bėg, bėg, su­si­ti­ka vil­ką.
– Stir­na kir­na, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Bėg bėg, su­si­ti­ka brie­dį.
– Vilke pil­ke, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Bėg bėg, su­si­ti­ka meš­ką.
– Brie­di trie­di, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
– Tai ir aš bėg­siu.
Bėg bėg, su­si­ti­ka le­vą.
– Meš­ka raš­ka, kur bė­gi?
– Ant pakūtos.
–Tai ir aš bėg­siu. Bėg bėg, bėg bėg vi­si, su­si­ti­ka di­de­lę duo­bę. Toj duo­bėj nie­ka nė­ra, o ant vir­šaus kar­tis par­dė­ta. Sa­ka ka­ti­nas:
– Jau čio­nai pakūta: kas tąj kar­čia par­bėgs, tas bus iš­si­pakūta­vo­jęs.
Ka­ti­nas lė­ke, tuo­jaus par kar­tį par­lė­ke ir nu­bė­ga na­mo. Zui­kis lė­ke – įkri­ta į duo­bę. La­pe įkri­ta. Stir­na, vil­kas, brie­dis, meš­ka, le­vas – vi­si su­kri­ta.
Ką da­bar da­ry­ti? Vi­si ast, vi­si ast – iš­al­ka ėst ten be­būda­mi.
– Kas kat­rą da­bar ės­me? Reik pjaut zui­kį.
Pa­ga­va vi­si zui­kį – nei po kąs­nį nebu­va. Ką da reik pjaut? Stir­ną. Suarde stirną, už­ėde. O la­pė iš­si­ka­se duo­bėj ur­vą: kaip ką pa­pjaun, jin pri­si­velk mė­sos ir ėd.
An­trą die­ną vėl alkst – ką da­bar pjaut? Vil­ką. Papjove vilką, vėl su­ėde. Ki­tą die­ną brie­dį su­ėde. At­li­ka meš­ka ir le­vas. Kad su­si­pjo­vė ji­e­du, le­vas kad ir bu­va tvir­tes­nis, bet meš­ka jį nu­vei­ke. Pa­li­ka vie­na meš­ka. La­pė daug mė­sos į ur­va pri­si­vil­ka ir gy­ven, o meš­ka ne­be­tur ko ėst. Pri­ėja pri ur­va la­pes ir klaus:
– Ką tu val­gai? Kad aš teip la­bai pra­al­kau ėst...
La­pė at­sa­k:
– Gi pra­si­kan­du pil­vą, žar­nas ir val­gau.
Meš­ka sav pil­vą pra­si­kan­da ir pa­ti nu­dvė­se. La­pe vėl tu­rė­ja ką ėst.
Vie­ną kar­tą ėja žmo­gus pa­gal duo­bę. La­pe sa­ka:
– Iš­trauk ma­ni iš duo­bės – ką no­rė­si, tą duo­siu.
Žmo­gus iš­trau­ke. La­pe nu­bėg­da­ma pa­sa­ke:
– Ką no­ri, tą pa­si­imk.

2014 m. birželio 21 d., šeštadienis

Eilėraštis - Euro pasaka

 
Euro pasaka


Apšerkšnijęs jūsų protas –
Nevalyta – kur dairais –
Šiurpias pasakas Delfienos
Seka liaudžiai vakarais.

...Apie klaikią lito žalą,
Euro integracijos naudas –
Apie baisų kiaulių marą,
Kainas kur pakilo į dausas.

Apie karą ir puolimus,
Tankus, referendumo žalas,
Apie laivą tą auksinį,
Ir labai pigias dujas...

Apie masinį sekimą,
Apie sąrašus juodus.
Apie eurą ir jo naudą,
Magiškus statistikos skaičius.

Kaip varguolis nusiminęs,
Grįžęs tuščiomis atgal,
Moka sąskaitas už viską,
Kurių niekaip išmokėt negal! –

O Seime tie patys sėdi,
Skirsto lėšas tarp savų...
Bėga STT per sniegą,
Nesurasdami galų.

Prezidentė gero būdo –
Bet jos partija pikta...
Paskutinis emigravo.
Tai ir pasaka baigta.

Giedrius Gerutavičius
2014 06 21


Didžiosios meilės istorijos: Sergejus Jeseninas ir Aisedora Dunkan



Vos trejus metus truko beprotiškas Aisedoros Dunkan (Isadora Duncan) ir Sergejaus Jesenino romanas. Ši sąjunga pribloškė amžininkus ir ateinančioms kartoms paliko daugybę neatsakytų klausimų.

Angelas ir velnias


Pasiturinčio ūkininko iš Riazanės gubernijos sūnų, baltapūkį vaikinuką Seriožą Jeseniną sostinė sutiko kaip savą. Angelo išvaizda, svajingos akys, skambiu, švariu balsu deklamuojami eilėraščiai apie tėvynę ištirpdydavo reikliausių klausytojų širdis. Ypač moterų. „Talentas iš kaimo“ anksti, vos 19-os, tapo tėvu. Bet tėvo pareigų niekaip nesisekė suderinti su madingiausio Petrogrado poeto vardu.


Pirmoji meilė Ana ir mažasis Jurijus liko praeity, tik ankstesnio gyvenimo prisiminimai. Sergejus buvo kviečiamas skaityti poezijos literatūriniuose salonuose rengiamuose vakaruose, jo žavesys pakerėjo gražiausias sostinės ponias. Pabrėžtinai slavišką drabužių stilių ir mielo vaikinuko įvaizdį pamažu keitė griežto stiliaus kostiumai, kuriuos vilkint ne gėda užeiti į laikraščių redakcijas. Vienoje iš jų jis susipažino su Zinaida Raich, ji ir tapo pirmąja oficialia žmona. Jų - dviejų vaikų nuotraukas poetas nuolatos nešiosis švarko kišenėje, bet susigyventi su Zinaida nesugebės. Pavydus, nutrūktgalvis, neigiantis bet kokius saitus, tarp jų vedybinius - toks buvo šis šviesiaplaukis cherubinas. Jeigu mylėjo - tai visa aistra, kokią gebėjo jausti jo plati rusiška širdis. O jo atmintyje tvirtai įstrigo motinos žodžiai: „Vyras muša - vadinasi, myli“. Tokį jį ir pamatė garsi amerikietė šokėja, atvykusi į Sovietų Sąjungą steigti mokyklos, kurioje vaikai būtų mokomi ne klasikinio baleto, o laisvai judėti scenoje, šokiu reikšti visas mintis ir emocijas. Aisedora Dunkan mokėjo ne daugiau kaip porą dešimčių rusiškų žodžių, ir labai keista, kad šių menkų žodžių atsargų jai su kaupu pakako apibūdinti jaunam rusų poetui - pamačius jį susižavėti: „Angelias“, o pažvelgus jam į akis sušnabždėti: „Felnias“.


Šokėja ir kurtizanė

Dora Andžela Dunkan gimė San Fransiske. Skurdas, į kurį nugrimzdo jos šeima jai gimus, šokėjai įsiminė ilgam. Išgarsėjusi ji stengėsi apsupti save gražiais ir brangiais daiktais, gyveno geriausių viešbučių geriausiuose numeriuose, o savo jaunąsias auklėtines mokė tik prašmatniuose interjeruose, rūpindamasi, kad jos visada būtų sočios ir patenkintos. Savo šokių stiliumi ji metė iššūkį puritoniškajai Amerikai, kurioje rodyti apnuogintą koją prieš šimtą metų buvo nepadorumo viršūnė.


O Aisedora (šį vardą ji pasirinko savo pseudonimu) ne tik šoko apsirengusi besiplaikstančiais drabužiais, panašiais į graikų deivių tunikas, bet ir nesivaržė scenoje pasirodyti apsinuoginusi, vos prisidengusi vilnijančiu audiniu. Laisvas garsiosios basakojės „ateities šokis“ simbolizavo moters išsilaisvinimą iš visuomenės moralės varžtų. Aisedoros sekretorė Lola Kinel savo knygoje prisipažino, kad, jos akimis, A.Dunkan buvo garsiausia to meto kurtizanė „senovine, plačia ir didinga šio žodžio prasme“. Nė vienas iš mylimųjų nesugebėjo išgauti jos sutikimo tapti žmona, o jos vaikai buvo nesantuokiniai. Dievinamų sūnaus ir dukters žūtis, o vėliau ir trečiojo vaiko mirtis dar kūdikystėje Aisedorą sugniuždė. Ir nors jos skleidžiamos jaunystės dvasios būtų pakakę ne vienam aistringam romanui, 40-metė jau ir negalvojo, kad jai dar yra lemta patirti, ko gera, labiausiai intriguojančią gyvenimo meilę. Kai garsi Londono būrėja išpranašavo jai greitas vestuves Rusijoje, Aisedora nusijuokė jai į akis ir išėjo nesumokėjusi. 1921 m. rudenį ji sutiko S.Jeseniną...


Tą vakarą S.Jeseninui nedavė ramybės mintis, kaip pasimatyti su garsiąja šokėja, kurią sovietų vyriausybė priėmė kaip tikrą karalienę. Iš Kremliaus jai buvo siunčiamas „davinys“ - skaniausi delikatesai, neregėta prabanga nuskurdusioje Maskvoje. Jos mokyklai buvo skirti prašmatnūs apartamentai, ji priimdavo mokytis 4-10 metų mergaites, kurias tėvai siuntė mokytis ne tiek iš aistros šokiui ir menui, kiek norėdami išgelbėti jas nuo bado. Emocingas A.Dunkan pasirodymas su pusiau permatomu atributu - skraiste - sukėlė jausmų audrą S.Jesenino sieloje. Jis neakivaizdžiai įsimylėjo tą nepaprastą nenusakomo amžiaus moterį. Po šokio, apsupta naujų draugų, ji priiminėjo sveikinimus ir visiems matant nesivaržydama, kaip jai buvo būdinga, iškart pabučiavo į lūpas žinomą poetą.


Sužavėti vienas kito S.Jeseninas ir A.Dunkan tą pačią naktį paliko visuotines linksmybes ir pasuko į Aisedoros butą. Sergejaus Jesenino ir Aisedoros Dunkan romanas stulbino poeto draugus ir pažįstamus. Vieni buvo nepatenkinti, kad šokėja „pagrobė jų Seriožą“, kai kurie kiti stebėjosi, kaip ramiai ir nuolankiai Aisedora reagavo į poeto įžeidžiančius išsišokimus, kiti nesuprato, kaip porelė sugeba bendrauti vien gestais ir žvilgsniais. S.Jeseninas nepripažino kitos kalbos, išskyrus gimtąją, o A.Dunkan taip ir neišmoko rusiškai. Vis dėlto jiedu liko drauge. Artėjo 1922 m. gegužė, o su ja - ir A.Dunkan gastrolės Vakarų Europoje ir JAV. Pagal sutartį Aisedora turėjo greitai palikti Maskvą, bet neįsivaizdavo tolesnio gyvenimo be savojo poeto. S.Jeseninas sutiko važiuoti su mylimąja, užsienio pasą jis gavo užtikrinęs, kad padės Berlyne išleisti rusų poetų knygas. Vokietija buvo pirmasis jų ilgos kelionės etapas.


Neprilygstamosios Aisedoros vyras

Į užsienį Sergejus ir Aisedora išvyko kaip vyras ir žmona. Abu žinojo, kad Amerikos „dorovės policija“ labai neigiamai vertina neregistruotas sąjungas ir pasirodyti JAV be spaudo pase S.Jeseninui buvo tiesiog pavojinga. Metrikacijos biure abu pareiškė norą vadintis dviguba pavarde - „Dunkan-Jesenin“. O nenorėdama gluminti jauno vyro dideliu amžiaus skirtumu Aisedora truputį pataisė gimimo datą, kad už Sergejų būtų vyresnė ne 18, o 9 metais. Europoje paaiškėjo, kad šokėjos finansiniai reikalai yra visiškai prasti. Sąskaita banke buvo areštuota, namas parduotas, turtas išgrobstytas. Ir vis dėlto ištikima savo įpročiams Aisedora važinėjo prabangiu automobiliu, neleisdama poetui nė minutės pailsėti. Kelionė po Italiją pataisė jo nuotaiką, bet jį kamavo tėvynės ilgesys. Lola Kinel, lydėjusi porą, memuaruose prisiminė, kaip per iškylą gondola Venecijos kanalais poetas prisiminė savo vaikystę, gyvenimą Rusijoje ir garsiai dainavo rusiškas dainas. Amerika S.Jeseniną dar labiau suerzino. Jį piktino vietos „sausasis įstatymas“, gerų alkoholinių gėrimų nebuvo įmanoma gauti, ir poetas, seniai įpratęs prie taurelės, tenkinosi pogrindiniu viskiu. Ji vedė iš kantrybės amerikiečiai, kurie, išklausę pasakojimą, kad jis rašo eilėraščius ir yra garsus šalyje poetas, užduodavo keistų klausimų: „Taip, o kuo jūs pelnotės duoną?“ Iš bejėgiškumo ir pykčio jis siautėjo ir kėlė skandalus, o rytais laikraščiuose mirgėjo pranešimai: „Rusas Sergejus Jeseninas, garsiosios šokėjos, neprilygstamosios Aisedoros Dunkan vyras...“ Čia jis buvo niekas, nerandantis sau vietos poetas, garsios žmonos vyras, atplėštas nuo visko, ką taip mylėjo ir šlovino savo eilėraščiuose. Kiekvieną mėnesį sutuoktinių santykiai darėsi vis labiau įtempti, galop jie tapo vienas kitam svetimi.


„Izadora, sudie!“

„Išvežiau Jeseniną iš Rusijos, kur gyvenimo sąlygos dar sunkios. Norėjau išsaugoti jį pasauliui. Dabar jis grįžta į Rusiją, kad išgelbėtų savo protą, nes be Rusijos gyventi negali“, - sakė Aisedora. S.Jesenino draugai jį vos pažino. Poetas išlaikė išpuoselėto dendžio įpročius, rengėsi tik brangiais drabužiais, pudravo veidą, jo kalba tapo paini ir neryžtinga. Savo skandalus užjūryje jis aiškino noru, kad jį prisimintų. Nors taip. Aisedorai buvo paskirtas gydymas, kurį ji ruošėsi derinti su gastrolėmis Pietuose, bet S.Jeseninas su ja važiuoti atsisakė. Jis atvyko į stotį atsisveikinti, o jai išvykus nusprendė, kad pas A.Dunkan daugiau negrįš. Kelis mėnesius jiedu keitėsi nuoširdžiomis telegramomis, kol S.Jeseninas padėjo tašką - telegrafavo, kad sutiko kitą moterį. Jis išties nebegrįžo pas „savo Izadorą“ arba tiesiog Dunką, kaip ją mėgo vadinti. Paslaptinga poeto mirtis viešbučio „Angleterre“ numeryje, kuriame kadaise buvo apsistoję abudu, sukrėtė Aisedorą iki sielos gelmių. Kaip teisėta žmona ji turėjo teisę paveldėti jo turtą, kuris dėl milžiniškų knygų tiražų buvo nemažas. A.Dunkan palikimo atsisakė poeto artimųjų naudai, nors jau tada jai labai trūko pinigų. Čia iškilo aikštėn įdomus faktas - Aisedora ir Sergejus niekada oficialiai neišsiskyrė, nors palikęs A.Dunkan Jeseninas vedė Sofiją Tolstają. Kaip tai galėjo būti - mįslė. Šokėja pergyveno poetą vos dvejais metais, likimo ironija net išėjimą iš gyvenimo pavertusi baisiu spektakliu su mėgstamu šokių atributu - skraiste.

Milda KUNSKAITĖ

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"
2012 lapkričio mėn. 24 d.







Kiti straipsniai panašia tematika:

Jesenino moterys

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/zmones/jesenino-moterys/

Айседора Дункан: пришельцы с Луны

http://www.dancesport.by/content/aisedora-dunkan-prisheltsy-s-luny

Красный шарф и трагедии Айседоры Дункан

http://vev.ru/blogs/krasnyy-sharf-i-tragedii-aysedory-dunkan.html

Isadora Duncan

http://en.wikipedia.org/wiki/Isadora_Duncan

2014 m. kovo 1 d., šeštadienis

"Pravda 1 minutė" trumpametražių filmų festivalis mano namuose


Vis neprisiruošdavau nueiti į "Pravda 1 minutė" trumpametražių filmų festivalį, tai šiandien pažiūrėjau senesnius nematytus filmus. Pasidariau kino festivalį savo namuose. Pakomentuosiu gal kada labiausiai patikusius. O dabar, kad nebūtų taip nyku: vieno sakinio apžvalga - vienos minutės filmui :)

2005 - Pravda 1 minutė - Juodos panages       
Apie ranku plovimą

2005 - Pravda 1 minutė - Sackful [strimas]       
Vaikščiojo po sniegą su maišu ant galvos

2005 - Pravda 1 minutė - va va va [strimas, filmas rodytas next festival 2005]           
Mėlyna maike ir šortais apsirenges bernas kraipėsi prie sienos

2006 - Noriu [Nedalyvavo, Vaidotas Okulic-Kazarinas]               
Dažų žymės vandenyje, piešimui skirtame stiklainyje

2006 - Pravda 1 minutė - ATVIRUMAS [Geriausias reality kategorijos filmukas, Akesiva]           
Trys žmonės prie stalo, kalba kaimetis, du paanšūs į banditus

2006 - Pravda 1 minutė - Ideali moteris [strimas]           
Velnio drožinys prašė angelo įdealios moters

2006 - Pravda 1 minutė - Jie buvo du [Vaidas Kublinskas]           
Sėdėjo du tipai ant sofos, atėjo dvinys antrojo

2006 - Pravda 1 minutė - Kai galva gumine [Pravda 1 minute 2006 best social drama award]       
Į klubą "Liftas" atėjo guminukai tūsintis

2006 - Pravda 1 minutė - Laidai [agnezu]       
Bernas atsukęs rozetę nerado laidų


2007 - Coffee Hypnosis [VaidotasA, My second one minute film]       
Kavos puodelių pėdsakai, bei mieste važiuoja senovinės mašinos, animacinis

2007 - Foto C - Darius Subjektyvas [kinomanai, Pravdos Pravalas]       
Bernas ir jo nuotraukos ant tapetuotos sienos

2007 - Kas ta Pravda - Vaidozius       
Kest ir vyts klausia kas ta Pravda

2007 - Pravda 1 minutė - (...) [dehto5]       
Katinas tupi ant palangės.

2007 - Pravda 1 minutė - Dievo ranka [Tomas Saduikis]       
Narkomanas atėjo į WC leistis narkotiku ir užkrito plyta

2007 - Pravda 1 minutė - Itaka [Vytautas Tinteris]       
Močiutė virtuvėj ir girdisi eilėraštis apie Staliną

2007 - Pravda 1 minutė - Kestutis [EditaOrange]       
Kestutis skuta barzdą ir palieka ūselius

2007 - Pravda 1 minutė - Kuleshovas [Pravda 1min festivalio dalyvis-nominantas]       
Kuleshovas sėdi fotelyje prie sienos, ant jos matosi vaizdai

2007 - Pravda 1 minutė - Skebina [Tomas Saduikis]       
Vaikinas draugui apkalba žmones


2008 - Pravda 1 minutė - Benzo vagis [Tomas Banisauskas ir Martynas Zaremba]       
Benzino vagis vagia benziną. Filmas visai patiko.

2008 - Pravda 1 minutė - Blizgantys pusryčiai [Festivalio 2008 GrandPrix, ZetKey]       
Pusryčiauja įrankiais ant vaisinės lėkštės

2008 - Pravda 1 minutė - Butelis ir dykuma       
Animacinis. Dykumoje vaikšto butelis.

2008 - Pravda 1 minutė - Grožio jėga - The Power of Beauty [61 vieta, NNTelevizija]
Ekskavatorius kasa metalo lauža

2008 - Pravda 1 minutė - Ieškomi policijos [Filmas apdovanotas uz realybe, Tadas Vidmantas]
Animacinis. Ieškomi panašūs nusikaltėliai, kreiptis į panašius policininkus.

2008 - Pravda 1 minutė - Kaleda [Kostas Danilevičius]       
Per Kalėdas metalistas su kirviu kirto eglutę.

2008 - Pravda 1 minutė - Kosminiai Šautuvai [nagingosios, iš 2008 metų Pravdos 60-ties geriausiųjų]       
Animacinis. Visi kaimynai nelaimingi, o vaikas laimingas, gavo šautuvą.

2008 - Pravda 1 minutė - Kurk savo pasauli [Silveris666]       
Vaikinas žiūri televizorių, vėliau piešia paveikslą.

2008 - Pravda 1 minutė - L__SVE
Mergina per televizorių siūlo atspėti žodį ir laimėti 200 lt.

2008 - Pravda 1 minutė - New Page of Life [Public award, Gytis Tumas]       
Teatro aktoriui, panašus į tą iš Infobalt 2005, moteris siūlo knygą.

2008 - Pravda 1 minutė - Pora [Žiūrovų simpatijų apdovanojimas, Urtė Budinaitė]       
Moteris su cigarete pasakoja.

2008 - Pravda 1 minutė - Technokratinis Pasaulis [Tadas a.k.a. indi]       
Ateities piliečiai pamato vaikiną ir mergina prie kompiuterių. Susvetimėjimas.

2008 - Pravda 1 minutė - The cost of Freedom - Laisvės kaina       
Kareiviai su automatais bėgioja po mišką.

2008 - Pravda 1 minutė - Titrai [Vytautas Tinteris]       
Rodomi filmo titrai, štai ir visas filmas.

2008 - Pravda 1 minutė - Verslo klase [Smilte Bagdziune]       
Lėktuvo keleivis pasiūlo merginai atsakyti į klausimą. Šioji jį įveikia gudrumu.


2009 - Lina Plioplyte specialiai  Ginklams ir Rozems [Si karta musu eteryje PRAVDOS balsas is New York]       
Sukasi patefono plokštelė.

2009 - Nuoga Tiesa (Naked Truth) [regularcrew]       
Vaikinas už širmos persirenginėja ir tvarkosi.

2009 - Pravda 1 minutė - 2054ieji. Kronikos [Gytis Tumas]       
Ateities piliečiai aplanko moterį kuri pasakoja apie tai koks dabar negeras jaunimas.

2009 - Pravda 1 minutė - Aš girdėjau apie jį [Ignas Krupavičius]       
Vilnius europos kultūros sostinė, tačiau užseniečiai nežino kas tas Vilnius.

2009 - Pravda 1 minutė - Bon jour. Bon apettit [Urtė Budinaitė]       
Mergina valgo. Filme panaudoti animacijos efektai. Labai patiko.

2009 - Pravda 1 minutė - Ginklai Ir Rozes su Rykliu       
Vaikinas su dryžuota maike prie akvariumo pasakoja.

2009 - Pravda 1 minutė - Ir vėl [Antanas Skučas]       
Animacinis. Indėnas medžioja strutį.

2009 - Pravda 1 minutė - Įstrigę kaip reikiant [Ignas Krupavičius]       
Lėktuvas skrenda tarp debesų. Stiuardėsė duoda nurodymus.

2009 - Pravda 1 minutė - Jaunius kelyje [Paulius Rymeikis, Į pagrindinę programą nepatekęs]       
Vaikinas vairuoja, pyksta ir keikiasi. Kai paskambina direktorius, vaikino balsas tampa švelnus.

2009 - Pravda 1 minutė - Kai galvoji, kad fotografuoji arba oi oi oi [Žygimantas Stakėnas]       
Nepavykę vaizdo kameros filmavimai.

2009 - Pravda 1 minutė - Kas aš esu [Urtė Budinaitė]       
Animacinis. Vaiko gimimas rožinių saliutų ir debesų fone.

2009 - Pravda 1 minutė - Laisves sistema [Andrej Polikarpov]       
Animacinis. Miške žmogeliukas atsiduria pririštas prie būdos.

2009 - Pravda 1 minutė - Lėtas [Urtė Budinaitė]       
Du vaikinai bando pjauti rastą. Žmogus stovi su pjūklu.

2009 - Pravda 1 minutė - Made in [Antanas Skučas]       
Animacinis. Žmonių konservavimo fabrikas.

2009 - Pravda 1 minutė - Nuobodulys - Pravda Viena Minutė entry [EmperorFishFinger]       
Animacinis. Du piešti žmogeliukai.

Apdovanoti „Pravda 1 minutė“ filmų kūrėjai.
Jauniausia dalyvė - Smiltė Jankauskaitė. Organizatorių nuotr.

2009 - Pravda 1 minutė - Pirmas filmas [Smiltė Jankauskaitė, Apdovanojimas už kūrybinę pradžią]       
Maža mergaitė klausinėja tėčio ir filmuoja.

2009 - Pravda 1 minutė - PrimustasUzSkolasGalvokUzKaBalsuoji       
Filmas iš nuotraukų. Verkių restorane, turčių kompanija snekasi prie stalo. Paaši į Daivą iš Gimnazistai'95.

2009 - Pravda 1 minutė - Raganos burtai [Antanas Skučas, Festivalio 2009 GrandPrix]       
Animacinis. Šešėlių filmukas. Ragana buria. Žmogus, katilas ir velniai.

2009 - Pravda 1 minutė - Rukymas Zudo [Festivalyje "Ant palanges" laimėjo Komedijos kategorijoje]       
Vaikinas rūko L&M.

2009 - Pravda 1 minutė - Stop masina [linasblinas000]       
Beveik negyvas pacientas ir daktaras.

2009 - Pravda 1 minutė - Sventiniai Veronikos Pietus [VRS GRUPES filmukas]       
Du žmonės pietauja pas Veroniką. Visi ateiviai.

2009 - Zero [Filmas nepateko, VaidotasA]       
Du vaikinai mašinoj diskutuoja kokia turi būti mergina. Juos sulaiko. LATGA.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. "Labaratorija" trumpametražiai filmai.


Vakar ieškodamas trumpametražio kino - užtikau ir pažiūrėjau:

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (RMTKR, LMITKC)
"Labaratorija" trumpametražiai filmai:


Pabaiga (2008) [Eugenijus Maldutis, Vincentas Gubinas, Laboratorija, LMITKC]

Vaikinas laksto su dujokauke po Vilniaus senamiestį ir kapines.

Paslaptys (2008) [LMITKC]
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (RMTKR, LMITKC)

Vaikinas išgirsta įtaigiai kviečiantį balsą.

Dangus, žemė, jūra (2009) [Laboratorija, LMITKC]

Nufilmuoti vaizdai prie jūros. Tolumoje švyturys. Pagalvojau, kad šventoji, nes panašus švyturys.

Darbuotojas (2009) - Part 1 [Eugenijus Maldutis, Vincentas Gubinas, Mykolas Gradeckas, Laboratorija, LMITKC]
Darbuotojas (2009) - Part 2

Girtaujantis vaikinas gavo darbą vaizdajuosčių nuomos punkte.

Fotografas (2009) [Robertas Turauskas, Eugenijus Maldutis, Vincentas Gubinas, Laboratorija, LMITKC]
Fotografas su plačiajuosčiu fotoaparatu bei teleobjektyvu fotografavo šv. Onos bažnyčią.

Karoso nelaimė (2009) [Eugenijus Maldutis, Vincentas Gubinas, Benas Bauba, Mykolas Gradeckas, Laboratorija, LMITKC]

Miške Karosas valgė pomidorą ir sumanė atsidaryti konservų dėžutę.

Klaustrofobija (2009) [Eugenijus Maldutis, Vincentas Gubinas, Laboratorija, LMITKC]

Vaikšto po tunelį tamsoj ir apleistus namus.

Kritika (2009) (Critic) A short film [Zygimantas Sapronas, LMITKC]

Vaikinas miške išgėrė alaus ir važiavo su dviračiu nuo kalno.

Nevairuok išgėręs (2009) [LMITKC, Vilnius]

Pas vaikiną į svečius atėjo draugai, vienas pakritikavo jo paveikslą. Vaikinas jautrus, bet gali blogai baigtis.

Pradžia ir pabaiga (2009) [Eugenijus Maldutis, LMITKC]

Kompiuterio pagrindinė plokštė "ASUS". Susirenka kompiuteris.

Talismanas (2009) [Vincentas Gubinas, Eugenijus Maldutis, LMITKC]

Vaikinas turėjo talismaną ir jam nuolat nesisekė.

Džentelmenų klubas (2011) [Vincentas Gubinas, Laboratorija, LMITKC]

Vaikinai ateina į klubą, geria rusišką degtinę ir nori žaisti rusišką ruletę.

***

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (RMTKR, LMITKC)   

LMITKC  Žiemos atostogų metu moksleiviams buvo organizuotos kūrybinės kino dirbtuvės (2012)

Mokinių žiemos atostogų metu Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro vaizdo operatorių būrelis Vilniaus moksleiviams organizavo trijų dienų trukmės stovyklą - kūrybines dirbtuves „3 dienos ir filmas!"

F4F-2012 by Mindaugas Žemaitis

XXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kambarinių F1R aviamodelių finalinės varžybos Anykščiuose.

NJChM 2014 by Mindaugas Žemaitis


***

Muzika (2009) [Siaubo filmukas, Tomas Banišauskas ir Lina Davidavičiūtė, Siaubo filmukų festivalis - Labas]

Mergina įsijungia muzika ir pjausto mėsą. Šiurpu. Perjungia muziką ir viskas liuks.

Ką aš žiūrėjau 2014 vasario mėnesį?


Sumaniau vakar pažiūrėti trumpametražį lietuvišką kiną. Nuo snobo kino buvau perėjęs prie seno gero rusiško kino vėliau sugrįžau prie "Arthauso", o dabar užsinorėjau pažiūrėti kažką trumpo ir labai daug. Suradau tokią neblogą programikę atsisiųsti video iš jotūbo. Tiesa visokių įskiepių ir programų turėjau jau anksčiau, tačiau po vieną failą siųstis gerokai atsibodo ir vakar radau nekvailo programuotojo suprogramuotą "daug failų vienu metu" nukrovimo programą, tiesa tokias programėles dažniausiai programuoja atpistarankiai, bet ši programa, neskaitant gerokai nervinačios grafinės sąsajos, o bei ir neskaitant, kad nuolat prašo nurodyti atsisiunčiamo failo išmieravimus ir formatą, ši programa turi galimybę nukrauti visus reikiamus failus vienu metu, prieš tai nuorodas sumetant į nukrovimo langą. Dar patiko, kad programa turi - mano kažkada taip mėgiamos failų nukrovimo programos "Intenet Download manager" palaikymo galimybę, reiks integruot ir naudot.

Suradau daug visokių trumpametražių filmukų, kino festivalių, moksleivių filmukų, "Pravda 1 minutė", mokomųjų pažintinių, dokumentinių ir visokių bile kokių o bei kitokių šortų.

Ir vakar pradėjau žiūrėti. Tiesa pradėjau žiūrėti nuo trumpametražių filmų festivalių anonsų (nes įdomu kiek pažengė medijos reklamos piaras) ir visokių interviu su trumpametražio kino kūrėjais. Dar pradėjau žiūrėt "Skalvijos" kino akademijos mergų prisistatymus o bei šortus visokėliausius, tiesa daug jų vakar nepažiūrėjau, nes klausiausi Vaišvilos interviu, Janukovičiaus interviu, Landsbergio komentaro apie Ukrainą ir apie tai kaip Terleckas apšaukia Landsbergi komunistu ir dar kažką.

Taigi ką aš ten vakar žiūrėjau (nuorodu nebus, patys jotūbėj susiraskite :P):




Vilniaus Kino Šortų reklama 2010
Vilnius Film Shorts 2012  Kam laukti
Vilnius Films Shorts 2013




Skalvijos kino akademija - (NE)GERVĖ
Skalvijos kino akademija - Antrakursių prisistatymas



Kas čia daros  - 2012. Reklama
Kas čia daros   2010 INTRO
Kas čia daros   2011 INTRO






STOP'as Trumpametražių filmų festivalis
STOP'AS

Trumpametražių filmų festivalis STOP'as

Maindfak'as Šiauliuose 2011 04 29Trumpametražių filmų festivalio MAINDFAK  - anonsas
Trumpametražių filmų festivalio MAINDFAK  Klaipėdoje - anonsas
Trumpametražių filmų festivalio MAINDFAK  Šiauliuose - anonsas
Trumpametražių filmų festivalis  MAINDFAK  Klaipėdos Universitete - anonsas

Neoficialus trumpametražių filmų festivalio ,,MAINDFAK  -  anonsasMatisse - Aš noriu rėkt



GRUODŽIO 2Ant palanges 2009 intro
Filmų festivalis  Nuotaika
Future Shorts Lithuania
Jaunimo filmų festivalis -- nuo linksmos animacijos iki „Anarchijos Žirmūnuose



Kino Knyga 2012 - Durys atsidaro
Kinomanų  Vienos scenos  festivalis Klaipėdoje - anonsas.
KobraTV - Reportažas - Tarptautinis Kauno kino festivalis


MEDIJŲ MENO FESTIVALIS ENTER9.

Rasa Kilaitė  Court Mediation

Šiaulių tarptautinis trumpametražių filmų festivalis
Trumpametražių filmų festivalis  Ginčą sprendžiu TAIKIAI
Tarptautinis Kauno Kino Festivalis (2010)


Valentina (1995)   Nuotraukos iš filmo

Dar vakar žiūrėjau:

Mažos mergaitės vertybės
atviras_pokalbis_0227
Visas pokalbis su Z. Vaišvila, 2014 02 26
Aleksandras Makejevas Demokratija LT
A. Terleckas, 2014 02 28, www.ekspertai.eu  
Обращение Виктора Януковича 28.02.2014
Пресс-конференция Виктора Януковича в Ростове-на-Дону
Это не показали на русских каналах и 112 - истинное лицо Януковича
Vytatuto Landsbergio komentaras dėl padėties Ukrainoje 2014-02-28
Signataras atvirai apie tai, ką D.Grybauskaitė nutylėjo
Взломщик домофонов троллит соседей
Виктория Нуланд о записи Кто то очень постарался
Зазнобин В.М. О глобальной концептуальной власти
КАК ПРАВИЛЬНО СМЕЯТЬСЯ НАД ТЕОРИЕЙ ЗАГОВОРА
Концептуальные итоги недели  Гудбай, Америка!
Кредитная ставка конца света [ Секретные материалы ]
Майдан, который не покажут в новостях. Часть1
попугай поет gangnam style

2014 02 25 žiūrėjau:

N. Puteikis ir Z. Vaišvila apie Konstituciją ir Konstitucinį teismą
О текущем моменте  К событиям на Украине
I, pet goat II
I, Pet Goat II Analysis


2014 02 24 mačiau gerulį filmą:

Po gegužės sukilimo - Après mai (2012) [ru]

Vasario mėnesį žiūrėjau štai ką:
Sąmokslo Teorija 2014 01 29 ved. Arnas Klivečka Lietuvos rytas
Sąmokslo teorija - ar Lietuvos valstybė ritasi žemyn
2014-02-03 - Ačiū, kad atėjote - Pokalbis su scenaristu ir žurnalistu Aidu Puklevičiumi
BETA ekspertai.tv news 2014 01 13
BETA ekspertai.tv news 2014 02 07
BETA ekspertai.tv žinios 2014 02 06
2014 02 06 - Sąmokslo teorija - prezidento rinkimų rezultatai – aiškūs - I dalis
2014 02 06 - Sąmokslo teorija - prezidento rinkimų rezultatai – aiškūs - II dalis
2014 02 14 - Sąmokslo teorija - valdžia dangsto stambiąją korupciją - I dalis
2014 02 14 - Sąmokslo teorija - valdžia dangsto stambiąją korupciją - II dalis
2014-02-17 LRT TELEVIZIJA Demesio centre
Z. Vaigauskas, LRT, 2014 02 17
V. Landsbergio kalba, 2014 02 16, www.ekspertai.eu  
Kieno tikslus Sąjūdyje atstovavo Vytautas Landsbergis  (Sąjūdis Lietuvoje 1988-1993m.)
(sarmatas.lt) vasario 17 dieną prie VRK laukiant komisijos sprendimo dėl referendumo [2014-02-17]
VRK posėdis 2014 02 (antra dalis) (www.alkas.lt)
Zigmas Vaišvila 2014-02-17 VRK posėdyje priverčia komisiją priimti sprendimą dėl parašų
Z.Vaišvilos spaudos konferencija (Alkas.lt, lrs.lt) 2014 02 13
R.Paulausko kalba I- ąjame Sajūdžio suvažiavime 1988 10 22
2014-02-13 - J. Panka - eitynėse incidentų nebus
Z. Vaišvilos spaudos konferencija, 2014 02 20
Kauno centre - eitynės „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim"
Lietuvoje planuojamas dar vienas referendumas - prieš euro įvedimą
Pilietinė akcija prie VRK 2014 02 17, T. Baranausko videoreportažas
Dėl prezidentės melo pilietis ketina kreiptis į teismą (107